چهار میثاق چیست

چهار میثاق چیست

چهار میثاق چیست

چهار میثاق , چهار میثاق چیست

  • در کلامتان و گفتارتان معصوم باشید.

اولین میثاق،مهمترین آنها و همچنین دشوارترین آنهاست.
 از کلمات و جملاتی که علیه خودتان و دیگران است استفاده نکنید.از قدرت کلمات فقط برای حقیقت و انتشار عشق استفاده کنید.وقتی در کلامتان بی گناهید ،احساس خوبی دارید،شاد هستید و با خود در صلح و آرامش به سر میبرید.

با کلامتان به خود بگویید که چقدرشگفت انگیز هستید، چقدرعالی هستید،به خودتان بگویید که چقدر خودتان را دوست دارید.

  • هیچ چیز را به خودتان نگیرید.

ممکن است حین رانندگی ،کسی به شما توهین کند.اغلب افراد این موضوع را به خود میگیرند و ناراحت میشوند.اما گفتار و رفتار دیگران به خاطر شما نیست بلکه تمامی گفتار و رفتار دیگران انعکاسی از رویاها و واقعیت خودشان است.
هنگامی که آنچه را گفته میشود به خود میگیرید احساس تقصیر میکنید،و واکنش شما دفاع از باورهایتان است.شما از مسئله ای کوچک ،ماجرایی بزرگ میسازید،چون نیاز دارید که حق به جانب شما باشد و طرف مقابلتان خطاکار جلوه کند.

حتی گاهی عقایدی در ذهنتان ،درباره ی خودتان دارید و حقیقی نیستند و شما را تضعیف میکنند،نیازی نیست آنها را جدی بگیرید.بهتر است آنرا هم به خود نگیرید.
هیچ چیز را به خود نگیرید ،چون وقتی چیزی را به خود میگیرید خود را به رنج می اندازید آن هم برای هیچ.
وقتی عادت کنید هیچ چیز را به خود نگیرید از بسیاری ناراحتی ها در زندگی اجتناب خواهید کرد.خشم حسادت و حسرت شما،ناپدید خواهند شد و حتی غم شما ناپدید میشود ،اگر مسائل را به خود نگیرید.

اگر در برابر اعمال و گفتار دیگران آسیب ناپذیر باشید دچار غم و رنج های بیهوده نمیشوید.

چهار میثاق چیست ؟

  • تصورات باطل نکنید.

با دیگران خیلی صریح و روشن باشید.از هرگونه سوتفاهم بپرهیزید و مسایل را با حدس و گمان بررسی نکنید.
اگر نمیفهمید بپرسید.شهامت این را داشته باشید که بپرسید.شما همچنین شهامت این را بیابید که آنچه را میخواهید درخواست کنید.هر کسی حق دارد به شما “آری” یا “نه” بگوید و شما همیشه حق دارید که درخواست کنید.به همین صورت هر کسی حق دارد از شما درخواست کند و شما هم حق دارید آری یا نه بگویید.
با داشتن ارتباط شفاف ،تمام روابط شما تغییر میکند.چون همه چیز کاملا روشن است.
همین یک میثاق میتواند زندگیتان را دگرگون کند.

چهار میثاق چیست ؟

  • همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید.

بیشترین تلاش شما ،در هر زمان متفاوت است.در زمان سلامت و بیماری بیشترین تلاش شما فرق میکند .
در شرایط مختلف بیشترین سعی تان را بکنید در این صورت دیگر احساس پشیمانی نمیکنید و خود را قضاوت نمیکنید.
در هر شرایطی همیشه نهایت تلاشتان را بکنید.ونه بیشتر و نه کمتر.گاهی اوقات بیشترین تلاش شما از کیفیتی عالی برخوردار است و گاهی به اندازه ی کافی خوب نیست.وقتی صبح سرحال و پرانرژی بیدار میشوید ،بیشترین تلاشتان بهتر از زمانی است که شب است و خسته هستید.بیشترین تلاش شما نسبت به حالات روزانه تان ،ممکن است از یک لحظه به لحظه ی دیگر فرق کند .

بدون توجه به کیفیت ،همچنان بیشترین تلاشتان را بکنید.نه بیشتر و نه کمتر.
اگر خیلی سعی کنید تا بیشتر از توانتان انجام دهید به بدن خود زیان میزنید اما اگر کمتر از توانتان ،انرژی بگذارید خود را دچار احساس تقصیر،گناه و پشیمانی میکنید.
فقط بیشترین تلاشتان را بکنید.این قانون را در همه ی موقعیتهای زندگی رعایت کنید.مهم نیست که بیمار یا خسته باشید ،وقتی همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید جایی برای قضاوت و احساس تقصیر نمی ماند.
با انجام دادن بیشترین تلاش در همه ی موارد،طلسمی عظیم که تحت نفوذش بودید را باطل میکند.
استاد گفت:تو بدنیا نیامده ای که زندگی یا شادی ات را قربانی کنی.تو برای زندگی کردن برای شاد بودن و برای عشق ورزیدن بدنیا آمده ای.

 

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *