موج تتای مغز

موج تتای مغز

موج تتای مغز

موج تتای مغز

موج تتای مغز

این موج مغزی بسامدهای بین ۴ تا ۷دور در ثانیه است.یعنی در هر ثانیه ۴تا ۷ بار نوسان دارد.این موج همانند موج آلفا با دنیای مادی و حواس پنجگانه ،ارتباطی ندارد.

در این حالت ،ما به زمان و مکان محدود نیستیم.این سطح به بعد درونی خود آگاهی معروف است.در حالی که بعضی ها به این بعد ناخودآگاهی میگویند اما میتوان از آن آگاهانه استفاده کرد و بعضی شرطی شدگی ها را تغییر داد.

امواج تتا در زمینه های بهبود بینش و خلاقیت کاربرد دارد و به طور کلی موج خیلی مفیدی هست.

با انجام تمرینات مدیتیشن و آرام سازی میتوان به تدریج  به حالت آگاهانه ای در این موج بیدار، بمانید. این موج یکی از پیچیده‌ترین حالات مغزی است که تابه‌حال کشف‌شده است. این موج به هنگام قبل از خواب عمیق فعال است. در فاز تتا شما در حالت خواب‌وبیدار می‌باشید و بدن شما برای دریافت شهود و بینش آمادگی دارد. تتا یک حالت فوق‌العاده برای یادگیری و حفظ و درک اطلاعات در حافظه بلندمدت است. در کودکان  ۴تا ۷سال  امواج تتای بیشتری وجود دارد .زمانی که ما در موج تتا هستیم مستعد دریافت اطلاعاتی ماورای وضعیت عادی آگاهی‌مان هستیم. مدیتیشن و سایر روشهای آرامش ،موج تتا را تقویت میکنند.این امواج در عمیق ترین تجارب مدیتیشن و در خواب پدیدار میشوند باعث افزایش خلاقیت ، تقویت قدرت یادگیری ، کاهش استرس و بیدار شدن قدرت اشراق و توانائی‌های دیگری در زمینه ادراک فراحسی می‌شود.

  • مطالب مرتبط
  1. موج دلتای مغز
  2. موج بتا مغز
  3. موج گامای مغز
  4. موج آلفای مغزی

موج تتای مغز

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *