مدیتیشن در سفر

مدیتیشن در سفر

مدیتیشن در سفر

آرامشی نو , مدیتیشن در سفر

مدیتیشن در سفر

مدیتیشن در سفر

در سفر شما زمانی بسیارعالی دارید که میتوانید از آن برای مدیتیشن و آرامش جسم و جان خود استفاده نمایید.

برای آنکه به بهترین نحو ممکن از این زمان استفاده کنید تنها کافی است که همانطور که بر روی صندلی هواپیما ، قطار و… نشسته اید ،به راحت ترین شکل ممکن روی صندلی خود بنشینید و بر نفس هایتان تمرکز کنید و با هر دم و بازدم احساس کنید آرامشتان بیشتر و بیشتر میشود و با هر دم و بازدم احساس کنید عضلاتتان ریلکس و ریلکس تر میشوند.

وقتی کاملا آرام شدید دو کار میتوانید انجام دهید.میتوانید سکوت کنید یعنی به طور کامل بر دم و بازدم تمرکز کنید.اگر حواستان پرت شد یا به سمت فکری رفتید خیلی آرام و راحت حواستان را به نفس هایتان برگردانید و سعی کنید به حالت ذهن ساکت برسید.حدود ده تا پانزده دقیقه در این حالت بمانید ایجاد حواس پرتی در این تمرین امری کاملا طبیعی است . خیلی آرام و راحت نظاره گر ذهن خود باشید و تا جای ممکن تمرکزتان را بر نفس هایتان قرار دهید.

یا میتوانید به جای تمرکز بر نفس ها ،به یک محیط آرامبخش و زیبا در ذهنتان قدم بگذارید.محیطی که قبلا آنجا بوده اید یا محیطی که آنرا تخیل میکنید فرقی ندارد.کاملا آنجا را حس کنید.چه صداهایی میشنوید. بو رنگ و هوای آنجا را احساس کنید.اگر حواستان به طور ناخواسته به فکری مشغول شد تا یادتان افتاد به محیط لذت بخش خود باز گردید.از آنجا که ذهن هر بار میتواند بر یک موضوع تمرکز کند هر چه بیشتر تصورتان را احساس کنید حواس پرتی کمتر اتفاق می افتد.

حدود ده پانزده دقیقه در این حالت بمانید.

بعد آرام چشمانتان را باز کنید و لبخند بزنید.

این تمرینات آرامش را به ذهن و جسم شما هدیه میدهد و مزایای فراوانی دارد.

مدیتیشن در سفر

تهیه و انتشار از سایت آرامشی نو

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *