شفابخشی خود به روش متد سیلوا

شفابخشی خود به روش متد سیلوا

شفابخشی خود به روش متد سیلوا

شفابخشی خود به روش متد سیلوا

ابتدا تمرین هر روز را کامل بخوانید و بعدچشمانتان را ببندید و تمرین ها را انجام دهید.این تمرینات برگرفته از اصول متد سیلوا میباشد که میلیونها نفر در جهان این روشها را آموخته اند و بکار میبرند.
در حین انجام تمرینات چشمها را کمی به سمت بالا حرکت دهید.بهترین حالت این است که تمرینات را در سه نوبت صبح بعد از بیدار شدن ظهر و شب قبل از خواب به مدت پانزده دقیقه انجام دهید.
تمرین اول

 1. روی یک صندلی یا مبل راحت بنشینید و چشمانتان را ببندید.
 2. یک نفس عمیق بکشید و هنگام بازدم ،عضلات بدنتان را شل و رها کنید.
 3. از صد تا یک به صورت معکوس بشمرید.
 4. خیال کنید در یک محل آشنای آرامبخش هستید.
 5. در ذهن با خود تلقین کنید “من همیشه تن و روانم را سالم نگه خواهم داشت”.
 6. از پنج تا یک بشمرید.با خود بگویید وقتی در شماره پنج چشمانم را باز میکنم احساس هشیاری کامل و احساسی بسیار بهتر از قبل خواهم داشت.احساس میکنم سالم و سرحال هستم و حالم بسیار بهتر از قبل است.وقتی به شماره سه رسیدید این کار را تکرار کنید.وقتی در شماره پنج چشمانتان را باز کردید به خود تلقین کنید من کاملا هشیار هستم و احساسی بسیار خوب دارم سالم و سرحال هستم  و حالم بسیار بهتر از قبل است.واقعا چنین است.

در چهار روز نخست تمرین بالا را انجام دهید.از روز پنجم آلفای عمیق به تمرینات اضافه میشود.

شفابخشی خود به روش متد سیلوا

تمرینات روز پنج تا چهل را به این ترتیب انجام دهید.فقط همانطور که بالا اشاره کردیم شمارش معکوس ده روز اول از صد تا یک،ده روز دوم از پنجاه تا یک،ده روز سوم بیست و پنج تا یک و ده روز چهارم از ده تا یک میباشد.

 1. در وضعیت راحتی بنشینید یا دراز بکشید .
 2. از صد تا یک معکوس بشمرید.شمارش را با صدای آهسته انجام دهید و بین هر شماره یک ثانیه مکث کنید.با شروع شمارش معکوس آگاهی تان را روی بخشهای مختلف بدنتان متمرکز کنید و آنها را ریلکس کنید از سر شروع کنید و به نوبت پایین بروید.فرق سر ،پیشانی،چشمها،صورت،گلو ،شانه ها،بازوها ،شکم ،کمر باسن رانها ساق پا کف پا و انگشتان پاها را ریلکس کنید.عضلات آنها را شل و رها کنید.
 3. وقتی به شماره یک رسیدید در خیالتان تصویری شاداب ،سرزنده،تندرست و جذاب از خود بسازید.
  از خود بپرسید من چرا دچار این بیماری شده ام؟
  بگذارید ذهنتان در این مورد جستجو کند.
  وقتی خود را در حال فکر کردن به شخصی مشخص یافتید ،او را مجسم کنید.
  ببینید که شما و او یکدیگر را میبخشید .میتوانید در خیالتان با یکدیگر دست بدهید.یکدیگر را در آغوش بگیرید.به هم لبخند بزنید و سرتان را به علامت رضایت تکان دهید.
 4. چندبار به خود تلقین کنید من همیشه تن و روانم را سالم نگه خواهم داشت.
 5. با خود بگویید میخواهم از یک تا پنج بشمرم وقتی در شماره پنج چشمانم را باز میکنم احساس هشیاری کامل و احساسی بسیار بهتر از قبل خواهم داشت.احساس میکنم سالم و سرحال هستم و حالم بسیار بهتر از قبل است.وقتی به شماره سه رسیدید این کار را تکرار کنید.وقتی در شماره پنج چشمانتان را باز کردید به خود تلقین کنید من کاملا هشیار هستم و احساسی بسیار خوب دارم سالم و سرحال هستم  و حالم بسیار بهتر از قبل است.واقعا چنین است.

شفابخشی خود به روش متد سیلوا

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *