تکنیک خوابیدن

تکنیک خوابیدن

تکنیک خوابیدن

تکنیک خوابیدن

این تکنیک به چند دلیل بسیار کارآمد است ،یک،ما آنرا در سطوح آهسته ی امواج مغزی آلفا به کار میبریم نه در امواج سریع بتا.دوم اینکه،از واژ ه ی ژرف در آن استفاده میکنیم که شما را آرامتر کند و سوم آنکه،شمارش وارونه از صد تا یک را استفاده میکنیم که شما را وارد ژرفای بیشتر ذهن میکند.
روش اجرای تکنیک خوابیدن.

با روش ۳به ۱ به سطح آلفا بروید.(یعنی شب قبل از خوابیدن ،نفس عمیقی بکشید،چشمها را ببندید و به آرامی به سمت بالا حرکت دهید. از سه تا یک به طور معکوس بشمارید.با هر شمارش احساس کنید ریلکستان بیشتر و بیشتر میشود.)تخته سیاهی را در برابر تان مجسم کنید. تصور کنید در یک دستتان گچ و در دست دیگرتان تخته پاک کن است.در خیالتان دایره ی بزرگی رو تخته سیاه بکشید و در داخل دایره یک ضربدر بزرگ( × )بزنید.بعد علامت ضربدر را از مرکز دایره به سوی کناره ها پاک کنید و مراقب باشید کوچکترین بخشی از دایره پاک نشود.بعد از آنکه علامت ضربدر را از داخل دایره پاک کردید در سمت راست بیرون دایره واژه ی ژرف تر را بنویسید.هر بار که این واژه را مینویسید به ژرفای بیشتر و سالم تری از ذهن و خواب طبیعی و تندرستی بخش فرو میروید .

سپس شماره ی صد را به شکلی بزرگ داخل دایره بنویسید آنرا به دقت پاک کنید و مراقب باشید به هیچ بخشی از دایره برخورد نکند.بعد از پاک کردن شماره ی صد از داخل دایره،واژه ی ژرف تر را در سمت بیرون دایره مرور کنید.هر بار این واژه را مرور می کنید به ژرفای بهتر و بیشتر و خواب تندرستی بخش فرو میروید.

تکنیک خوابیدن

این روند را با شماره های پایین تر ادامه دهید و تا زمان خواب رفتن ادامه دهید.
نکات در حین اجرای تمرین.
در هنگام استفاده از این روش به ریزه کاری ها توجه کنید.دایره ای که در خیالتان میکشید باید بزرگ باشد.شماره هایی که داخل دایره مینویسید باید بزرگ باشد و تا لبه ی دایره باشند.بعد آنها را بادقت پاک کنید.وقتی به ریزه کاریها توجه کنید ذهن شما درگیر مسایل و مشکلات نخواهد شد و شما را بیدار نگه نمیدارد.اگر وسط تمرین  حواستان پرت شد و یادتان رفت روی چه شماره ای بوده اید اشکالی ندارد از همان شماره ای که فکر می کنید درست است ادامه دهید.هنگام پاک کردن نوشته ها را کامل پاک کنید و هر بار کلمه ی ژرفتر را مرور کنید.
با استفاده از این تمرین شما در زمان معمول بیدار میشوید یا هر زمان که بخواهید.

تکنیک خوابیدن

  • مطالب مرتبط
  1. اهمیت خواب
  2. تکنیک سه انگشتی در متد سیلوا
0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *